izmir web tasarım rehberi

Bir Web Sitesi Sahibi Olmak İçin Nelere İhtiyacım Var?

Web sitesi çalışabilmek için bir alan adına (domain) ve bir hosting hizmetine (barındırma) ihtiyaç duyar. Domain ve hosting hizmetlerinin kendi adınıza satın alınmış olmasını öneririm. Bunca zaman içerisinde tecrübe ettiğim kadarıyla domain ve hosting hizmetlerini başkasına aldıranların daha sonra o kişlere ulaşamaması gibi sorunlar yüzünden sitelerini kaybettiklerine çokça şahit olmuş bulunmaktayım.

Domain ve hosting hizmeti aynı yerden satın alınmak zorunda değildir. Adınıza satın aldığınız domain ve hosting hizmetini birlikte çalışacağınız yazılımcının yönetebilmesi mümkündür. Tüm bu opsiyonları göz önünde bulundurarak söyleyebiliriz ki kendi adınıza satın almanın avantajı her zaman artı yönde olacaktır.

Domain ve hosting hizmetlerinin aylık/yıllık şeklinde tekrar eden ödemeleri vardır. Bu ödemeler yapılmadığı takdirde ise site kaybedilir. Hatta domain boşa düşmesi durumunda bir başkası tarafından satın alınabilir. Bu durumda o kişiye istediği parayı vermek zorunda kalabilirsiniz. Tüm bu aksiliklerin yaşanmaması için domain ve hosting hizmetinin bizzat tarafınızdan satın alınması ve güvende kalması önemlidir.

Domain Satın Alma hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın.

Hosting Satın Alma hakkında bilgi sahibi olmak için tıklayın.

İletişime Geçin

Profesyonel web sitesi desteği almak için iletişime geçin.

Menü