web tasarım talebi izmir

Web tasarım talep formu

İletişim Bilgileri *
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Domain
Fill out this field
Fill out this field
Hosting Hizmeti
Select an option
Talepler
Select an option
Grafik Tasarım
Select an option
Metin / İçerik
Select an option
Yabancı Dil Versiyonu Olsun
Select an option
Yeni Tasarım İçin Gerekli Bilgiler
Fill out this field
Fill out this field
Fill out this field

Bilgiler

Web sitesinin maliyetini oluşturan en önemli faktör sizin taleplerinizdir. Bu talepler doğrultusunda kullanılacak olan yazılım altyapısı, oluşturulacak sayfa sayısı, yönetim paneli özellikleri, seo altyapısı, tasarım içerikleri gibi detaylar, web sitesinin oluşturulma süresini ve fiyatını belirlemektedir. Unutulmamalıdır ki web sitesi bir yazılımdır ve ucuz, basit teklifler verenlerden uzak durulması gerekmektedir.

Web sitesi tasarımı planlanırken mutlaka bir uzman desteği alınması gerekmektedir. Web sitesinden beklentileriniz, kullanım amacınız gibi kriterler bu konuda önem taşımaktadır. Ayrıca web sitesinin kullanım kolaylığı, çalışma hızı, beklentileri karşılayacak doğru tasarımların belirlenmesi, özgün ve güncel içerikler barındırması, tüm cihazlara uyumlu (responsive) yapıda olması, seo (arama motoru optimizasyonu) dostu kod yapısına sahip olması günümüz şartlarında doğru bir web tasarımının olmazsa olmazlarıdır.

Web sitesi yaptırmak için beraber çalışmaya karar vereceğiniz uzman kişinin bilgisini, referanslarını, bitirdiği projelerini mutlaka incelemelisiniz. Malesef ki her sektörde olduğu gibi bu sektörde de işinin hakkını vermeyen, bilgisi, tecrübesi olmadığı halde her şeyi halledeceğini iddia eden ve sizleri uygun fiyatlarla web sitesi sahibi yapacağını vaat eden kişiler bulunmaktadır.

Ama unutulmamalıdır ki, deneyimsiz veya yalancı kişiler sizlere bir çok noktada aslında zarar verirler. İstediğiniz işi teslim alamamak, domain (alan adınızı) onlara kaptırıp geri alamamak, ihtiyaç durumunda ulaşamamak, verilen paraların ve harcanan zamanın boşa gitmesi gibi bir çok olumsuzluk ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebeple dürüstlüğünü ve iş becerisini ıspatlamış, işinin arkasında duran ve gerektiği durumlarda rahatlıkla ulaşıp destek alabileceğiniz kişi veya kurumlarla çalışmanızı önermekteyim.

Google’da üst sıralara çıkmak için en önemli noktalardan bir tanesi web sitesinin kod yapısının güncel şartlara uyumlu olması gerektiğidir. Google sitelerden isteklerini açıkça ifade etmektedir. En önemli hususlardan bir tanesi site tasarımının masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar ile tablet ve mobil cihazlara uyumlu (responsive) yapıda olmasıdır.

Bir diğer önemli nokta ise, site açılış ve işleyiş hızının oldukça yüksek olmasıdır. Tüm bu bahsettiğimiz özellikler ise ancak doğru ve temiz kodlanmış bir yazılım ile mümkündür. Bu iki aşama seo (arama motoru optimizasyonu) için yapılacak olan yatırımın temelidir. Bu sebeple Google aramalarında ancak uzman kişiler tarafından kodlanmış web siteleri ile başarılı sonuçlar elde edilebilir. Ayrıca sitenin tasarım ve içeriklerini oluşturan görsel ve metinlerin de özgün olması son derece önemli bir etkendir.

Analiz
Projeniz için rakip analizi, piyasa durumu ve sektör analizi gibi tüm gerekli bilgiler toplanır,

Planlama
Projenizin oluşum aşamasındaki yol haritası hazırlanır, aşamaları sizinle de paylaşır ve tasarım sürecine girilir,

Tasarım
Web tasarımınız tüm cihazlara uyumlu halde görsel olarak tasarlanır,

Yazılım
Web sitesinizin tüm fonksiyonları kodlanır,

Test
Projenizin tüm özellikleri ile sorunsuz çalıştığı kontrol edilir,

Teslim Süreci
Web siteniz çalışır durumda teslim edilir ve yönetimi ile ilgili eğitim verilir,

Destek
Projenizi çalışır halde teslim ettikten sonra her türlü soruna karşı destek verilir.