İşletmeniz için özel tasarım WordPress siteleri neden tercih edilmeli?

Neden özel tasarım web sitesi tercih etmelisiniz?

Neden işletmeniz için özel tasarım wordpress siteleri tercih etmelisiniz? sorusunu bu yazıda yanıtlıyorum. WordPress’in avantajları ve dezavantajlarını açıklıyorum.

Neden işletmeniz için özel tasarım wordpress siteleri tercih etmelisiniz? İşletmenizin web sitesini WordPress’te oluşturmaya karar verdiğinizde, vermeniz gereken ilk kararlardan biri, hazır temayı  öylece kullanmayı mı yoksa işletmeniz için özelleştirilmiş bir temayı mı kullanmayı planladığınızdır. Daha düşük maliyetler, hızlandırılmış geliştirme ve teslim tarihleri için hazır temayı kullanmanın avantajları olsa da, özelleştirilmiş temalar işletmeniz için ihtiyacınız olan çözümdür.

Özel tema geliştirme konusunda geniş deneyime sahip bir geliştirici olarak, özel temaların mevcut WordPress temalarına göre sahip olduğunu bulduğum birkaç avantajı burada bulabilirsiniz:

İşletmenize göre özelleştirilmiş WordPress tasarımları daha verimlidir.

İyi yapılandırılmış bazı mevcut temalar olsa da, özelleştirilmemiş temalar, herkesin her şeyi olmaya çalıştıkları için şişirilmiş bir kod tabanına sahiptir. Siteniz, kullanmadığınız özellikleri yürütmek için ihtiyaç duymadığı ekstra ağırlık taşır. Bu, web sitenizin yüklenme süresini olumsuz etkileyebilir ve bu da olumsuz SEO etkilerine neden olur. Yanlış adım atarak ve ne yazık ki verimsiz bir tema seçerek, işiniz için SEO çekişi elde etmek için büyük bir yokuş yukarı savaşa girmek için kendinizi hazırlıyor olabilirsiniz.

Öte yandan özel tasarım WordPress siteleri özel ihtiyaçlarınız için oluşturulur. Kullanmayacağınız bir dizi özellikle şişirilmedikleri için genellikle daha az teknik sorun yaşanır. Bu sayede siteniz daha hızlı yüklenir, arama motoru sıralaması yani SEO başarısı için sitenizi daha iyi konumlandırmanıza yardımcı olur.

WordPress siteleri daha kolay ve kullanışlı yönetici paneli deneyimine sahiptir.

Özel sitelerde yazılımcının hazırladığı panelin yönetici deneyimi karmaşık olabilir. Basit olmaktan çok uzak olabilir. Bir modülün olması gerektiği gibi görünmemesi veya benzer sinir bozucu deneyimler için karmaşık kod yapısına, zor gezinmeye veya çok sayıda ayarın farklı noktalarda olduğu için site yönetimini zorlaştırabilir. Bunun aksine özel tasarım WordPress siteleri kolaylaştırılmış admin paneli ile yönetimi ve düzenlemesi hayli kolaydır.

WordPress’te ihtiyaç duyduğunuz alanlar genellikle herkesin kolayca gezinebileceği net alanlara bölünür. Bir resmi değiştirmek veya metni değiştirmek kolaydır. Herhangi bir şeyi anlamlandırmak için bile sürekli olarak kapsamlı belgelere başvurmak zorunda kalmadan web sitenizi yönetebilirsiniz.

Daha fazla wordpress rehberine buraya tıklayarak ulaşabilir, tüm blog yazılarımızı buradan inceleyebilirsiniz.

 

Paylaş:
Reklam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed